Kadra

Tomasz Tatkowski

Tomasz Tatkowski
Dyrektor Szkoły

Dyrektor Szkoły to osoba odpowiedzialna za zarządzanie instytucją edukacyjną. Pełni funkcję kierowniczą i organizacyjną, dbając o prawidłowy przebieg procesu nauczania. Koordynuje pracę nauczycieli, monitoruje postępy uczniów oraz współpracuje z rodzicami. Dyrektor Szkoły jest również odpowiedzialny za utrzymanie dobrej atmosfery i dyscypliny w placówce.

Iwona Krajewska-Różalska
Wicedyrektor, edukacja wczesnoszkolna, wychowawczyni 1a

Absolwentka wydziału Pedagogiki Uniwersytetu Warszawskiego, wicedyrektor szkoły, pedagog szkolny, reedukator. Przez 17 lata działałam czynnie w organizacji harcerskiej ZHR, prowadziłam drużynę, szczep i hufiec. Później zostałam wolontariuszem fundacji na rzecz dzieci i rodzin zastępczych, docierałam do najbardziej potrzebujących. Prowadziłam zajęcia integracyjno-rozwojowe jako streetworker w projekcie "Aktywny Targówek".

Moją pasją są podróże, fotografia i robótki ręczne. Największe szczęście sprawia mi odkrywanie ludzi i niezwykłych miejsc.

Anna Fligiel-Żuczek
Wicedyrektor i nauczyciel języka polskiego, wychowawczyni 6b

Studia polonistyczne Uniwersytet Warszawski. 

Jolanta Kowalewska
Sekretarz Szkoły

Pracuję w szkole od 1999 roku, jest to moje miejsce na Ziemi. Najważniejszy jest dla mnie uśmiech dzieci, a także dobra atmosfera pracy, co dodaje mi energii i motywuje mnie do działania. W wolnej chwili lubię czytać książki oraz słuchać jazzu.

Danuta Aktonorowicz
zyk angielski

Absolwentka Studiów Magisterskich na Wydziale Handlu Zagranicznego SGPiS (obecnie SGH) w Warszawie; Studiów Podyplomowych: Studium Doktoranckie SGPiS specjalizacja: Planowanie i Zarządzanie; Uniwesytet N.Y.U New York USA Specjalizacja Marketing Strategies of the US based Transnational Corporations; Uniwersytet San Sebastian, Hiszpania Specjalizacja Rentabilidad de Futuras Inversiones; studia pedagogiczno-metodyczne w zakresie nauczania języka angielskiego ODN w Warszawie. Uwielbiam podróżować, szusować na nartach. W wolnym czasie oglądam dobry film (najchętniej dokument) lub spektakl w teatrze.

Dorota Bielawska
Taniec

Teresa Bobińska-Feldfeber
Edukacja wczesnoszkolna, wychowawczyni 1b

Absolwentka pedagogiki terapeutycznej i wczesnoszkolnej oraz animacji społeczno-kulturowej na APSie. W wolnych chwilach uwielbiam piec ciasta. Niezwykłą przyjemność odnajduję w pisaniu wierszy i małych sztuk teatralnych.

Ewa Bogucka
Edukacja wczesnoszkolna, wychowawczyni 2a

Absolwentka pedagogiki na UW. Chętnie zarażam innych optymizmem, uśmiechem rozjaśniam ich twarze. Moją pasją jest odnawianie starych przedmiotów, dekoratorstwo. W wolnych chwilach namiętnie czytam książki i obserwuję ludzi.

Sylwia Bożek-Karska
Współwychowawczyni kl. 2b

Iza Bylica
Pedagog szkolny, wychowawczyni 4b

Absolwentka UKSW na Wydziale Pedagogika Specjalna - Resocjalizacja oraz Edukacji Wczesnoszkolnej i Terapii Pedagogicznej, terapeutka, pedagog specjalny. Lubię pracę z dziećmi i wyzwania, które mi stawiają. Prywatnie jestem szczęśliwą żoną i mamą trójki dzieci. W wolnym czasie czytam ciekawe książki, poznaję nowych ludzi, gotuję z synem, robię przetwory a od tego roku z zapałem dbam o swój ogród.

Katarzyna Chmura
Edukacja wczesnoszkolna, wychowawczyni 3b

Jestem absolwentką Akademii Świętokrzyskiej w Kielcach. Pracuję z dziećmi od 2004 roku. Od 1996 roku jestem harcerką oraz instruktorką Związku Harcerstwa Polskiego. Prowadziłam gromadę zuchową i drużynę harcerską. Uwielbiam wędrówki po górach i granie na gitarze. Uczenie sprawia mi ogromną radość. Mogę  pomagać dzieciom poznawać świat oraz odkrywać ich talenty.

Katarzyna Gambrych
Pedagog specjalny, pedagog terapeuta, współwychowawczyni kl. 1b

Nauczyciel wspomagający, pedagog specjalny, pedagog terapeuta, ze szczególnym uwzględnieniem zaburzeń ze spektrum autyzmu. Magister Pedagogiki Specjalnej, specjalizacja: Arteterapia w zakresie sztuk plastycznych, Akademia Pedagogiki Specjalnej - Kurs kwalifikacyjny z zakresu oligofrenopedagogiki oraz terapii pedagogicznej, Studia podyplomowe "Sztuka” (plastyka) nauczanie plastyki w szkole podstawowej i gimnazjum", Uniwersytetu Warszawskiego.

Miłośniczka dekoracyjnych sztuk wizualnych, kuchni śródziemnomorskiej, kotów i mody.

Dorota Karasińska
Psycholog szkolny kl. I - IV

Jestem absolwentką Uniwersytetu SWPS w Warszawie na Wydziale Psychologii. Ukończyłam studia podyplomowe na kierunkach: Przygotowanie Pedagogiczne, Pedagogika Opiekuńczo-Wychowawcza, Pedagog szkolny, Coachnig oraz Trening Kreatywności i Arteterapii na Uniwersytecie Warszawskim. Z wykształcenia jestem również plastykiem, z czego często korzystam przygotowując materiały do pracy z dziećmi. Dbam o ciągły rozwój i doskonalenie moich umiejętności, bo moja praca jest moją pasją. Jestem spełnioną żoną i mamą.

Roland Kolasiński
Wychowanie fizyczne

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego – Kierunek Wychowanie Fizyczne z Gimnastyką Korekcyjną, specjalizacja Trener Piłki Nożnej – Magisterium. Trener Klasy B, ukończył liczne krajowe kursy między innymi Akademia Piłkarska Grassroots organizowana co roku przez PZPN, Football Kids Piłkarska Jedenastka, III edycja – Poradnik Treningu Piłkarskiego Dla Trenerów i Nauczycieli Wychowania Fizycznego organizowane przez Coerver Coaching Polska, Długofalowy Rozwój Motoryczny - Siła i Ocena Funkcjonalna. Doświadczenie trenerskie zdobywał w Legii Warszawa jako trener / koordynator, Football Kids jako trener, AMP Gool jako trener, Fun Football Academy jako trener i koordynator, obecnie współpracuje z Soccer Team gdzie jest Trenerem oraz Menedżerem, uczył także Gimnastyki Korekcyjnej w Przedszkolu 7 Krasnoludów, zajmował się także organizacją warsztatów sportowych. Współpracuje także z Live Park S.A. oraz Multi-Production Sp. z o.o. przy tworzeniu sportowych realizacji telewizyjnych.

Jestem ​pasjonatem szeroko rozumianego sportu, zdrowego trybu życia, motoryzacji oraz nowych technologii, zawsze staram się zaszczepić bakcyla sportowego wśród dzieci i młodzieży dążąc do osiągnięcia przez nich perfekcji, utożsamiam się z powiedzeniem „Twoja drużyna jest tak silna, jak jej najsłabszy zawodnik”

Ewa Kruczyńska
Język niemiecki, wychowawczyni 8a

Absolwentka Nauczycielskiego Kolegium Językowego w Chełmie w zakresie filologii germańskiej wraz z przygotowaniem pedagogicznym oraz Wyższej Szkoły Humanistycznej im Aleksandra Gieysztora w Pułtusku w zakresie dydaktyki języków obcych.

Domatorka, wolny czas lubię spędzać w gronie najbliższych, czytając książki oraz spacerować z psem po zielonych zakątkach Warszawy.

Karolina Królikowska
Wspomagający

Absolwentka pedagogiki specjalnej oraz terapeuta ręki. Godzinami potrafię siedzieć w swojej pracowni i poświęcić się tworzeniu ceramiki, gesztelka, puncyny i tygiel nie są mi obce - posiadam dyplom złotnika-jubilera. Jestem miłośniczką caravaningu, podróży rowerowych i kotów.

Katarzyna Krzemińska
Edukacja wczesnoszkolna, wychowawczyni 2b

Codziennie rano przygotowuję śniadanie dla mojej rodziny. Najbardziej lubię lato i zachód słońca nad morzem. Marzę o podróżach w towarzystwie rodziny i przyjaciół. W wolnym czasie czytam. Nauczycielem zostałam, ponieważ kocham dzieci i nie wyobrażam sobie siebie w innej pracy.

Bożena Krzyżanowska
Matematyka

Alicja Lipińska
Język hiszpański i angielski, wychowawczyni 5b

Jestem absolwentką Instytutu Lingwistyki Stosowanej oraz Interdyscyplinarnego Podyplomowego Studium Kształcenia Tłumaczy na Uniwersytecie Warszawskim. Pracuję z dziećmi i młodzieżą od ponad 15 lat. W ramach doświadczenia zawodowego uczestniczyłam w programie Comenius jako asystentka językowa w madryckim przedszkolu, a także byłam m. in. wykładowczynią na Uniwersytecie Dzieci. Obecnie tłumaczę, uczę języków obcych, kreatywności i przemawiania publicznego. W swojej pracy staram się łączyć wiedzę merytoryczną z kreatywnymi rozwiązaniami multimedialnymi i ciekawymi ćwiczeniami aktywizującymi uczniów. Uważam, że najłatwiej uczy się dzieci i młodzież poprzez ruch, współpracę i interakcję. Poza nauczaniem języków obcych działam w międzynarodowej organizacji Toastmasters International, która zrzesza mówców publicznych. Prywatnie jestem miłośniczką kotów, biegania i gier planszowych.

Marta Lipska-Gęsiorowska
Twórcze myślenie

Jestem psychopedagogiem kreatywności z uprawnieniami trenerskimi w ramach międzynarodowego programu edukacyjnego "Odyseja Umysłu", zajmującego się stymulacją twórczego myślenia. Ukończyłam kursy: asertywności, dramy, socjoterapii, choreoterapii, treningu interpersonalnego, warsztaty radzenia sobie ze stresem, warsztaty budowania zespołu, oraz twórczego podejścia do pracy z grupą. Prywatnie jestem mamą Mai i Julka, zapalonym ogrodnikoholikiem oraz autorką tysiąca "złotych myśli" i tekstów pisanych do szuflady.

Agata Łuszcz-Dąbrowska
Plastyka, aerobik, wychowawczyni 6a

Absolwentka studiów magisterskich w warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego na Wydziale Rehabilitacji. Na studiach podyplomowych uzyskałam kwalifikacje pedagogiczne  oraz ukończyłam kurs kwalifikacyjny dla nauczycieli przedmiotu "Sztuka" dający uprawnienia do nauczania plastyki i muzyki. Skończyłam kurs Integracji Sensorycznej, dzięki której mogę prowadzić zajęcia metodą SI w szkołach i placówkach specjalnych. Posiadam również uprawnienia do prowadzenia na lekcjach wychowania fizycznego zajęć aerobiku i stepu. Prywatnie jestem mamą dwóch córek, uwielbiam wszelkie formy aktywności ruchowej, a moją pasją jest malowanie na jedwabiu.

Grażyna Mirecka
Współwychowawczyni kl. 3a

Jestem nauczycielem z powołania. Fascynuje mnie praca z dziećmi. Z radością  pomagam im odkrywać i rozwijać ukryte w nich talenty. Jestem zakochana w szumie morza i długich spacerach z czworonożnym przyjacielem. Interesuję się psychodietetyką i nutripsychiatrią. Cenię rodzinę i prawdomówność.

Agata Mironkin
Muzyka

Po ukończeniu studiów w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie Filia w Białymstoku na wydziale Instrumentalno - Pedagogicznym - koncertujący muzyk w kraju i za granicą w różnych składach kameralnych. Od kilku lat nauczyciel, a także prowadzenie klasy w szkole muzycznej.

Moją pasję wyraża tytuł książki Jana Białostockiego Sztuka cenniejsza niż złoto.

Grzegorz Możański
Wychowania fizyczne, świetlica

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie i rehabilitacji w Stołecznym Centrum Rehabilitacji w Konstancinie. Nauczyciel mianowany, Menedżer Sportu, Mistrz Zarządzania Sportem, Sekretarz Polskiej Korporacji Menedżerów Sportu. Uprawiałem wiele dyscyplin sportowych. Obecnie uprawiam kolarstwo MTB. Przejechałem już 109 maratonów MTB.

Marlena Olechowska
Języka polski

Język jest mapą drogową kultury. Mówi Ci skąd ludzie pochodzą i dokąd zmierzają. / Rita Mae Brown

Jestem absolwentką filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Studiowałam również metodykę nauczania języków obcych, glottodydaktykę języka polskiego jako obcego i job coaching. Dzięki zdobytej wiedzy mogłam pracować zarówno w szkołach publicznych, międzynarodowych, na uczelni jak i w sektorze prywatnym. Patrzę, więc na edukację z szerokiej perspektywy. Praca z cudzoziemcami uczy mnie dużej tolerancji i sprawia, że na co dzień spotykam się z różnymi kulturami.

Lubię drugiego człowieka, dlatego spokojnie mogę powiedzieć, że moją pasją jest praca z ludźmi. Ta pasja widoczna jest zarówno w życiu zawodowym jak i prywatnym. Jestem mamą dwóch, wspaniałych młodych kobiet, których poczynania podziwiam każdego dnia.

Alicja Pałys
Matematyka, wychowawczyni 8b

Absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego, wydział Chemii, oraz studiów podyplomowych Wyższej Szkoły Informatyki Stosowanej i Zarządzania na kierunku Matematyka i Informatyka. Mentor studentów Szkoły Edukacji PAFW i UW.

Tak jak Tales uwielbiam sport.
Tak jak Pitagoras jestem wegetarianką.
Tak jak Sokrates stawiam na samodzielność i niezależność w myśleniu.

Na moich lekcjach z niegasnącym zapałem zarażam młodych ludzi swoją pasją do matematyki. W wolnym czasie, którego mam niewiele, lubię muzykę Pink Floyd, filmy Almodóvara;  książki Wirginii Wolf i Tomasza Manna.

Ewa Piernicka
Pedagog specjalny, wychowawczyni 5a

Wojciech Rogowicz
Informatyka

Katarzyna Rudnicka
Historia i wiedzy o społeczeństwie

Absolwentka wydziału Pedagogiki Akademii Podlaskiej w Siedlcach oraz wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończyłam również logopedię szkolną w Instytucie Badań Edukacyjnych w Warszawie oraz język polski na wydziale Humanistycznym Wyższej Szkoły Przymierza Rodzin w Warszawie.

Moją pasją są podróże, ogród i "bycie babcią".

Miałam zostać pediatrą, ale gdybym miała po raz drugi wybrać zawód, zostałabym nauczycielem. Traktuję to jako powołanie i zawodową pasję, która już od 28 lat wpływa na codzienne stawanie się lepszym człowiekiem. Bycie nauczycielem –uczy mnie pokory wobec inności, akceptacji dla różnorodności, empatii i wyjątkowej cierpliwości. Cieszę się, że po tylu latach nie brakuje mi wyrozumiałości, spokoju, pogody ducha i poczucia odpowiedzialności. Okazywane zaufanie i szacunek uczniów, rodziców i współpracowników buduje mnie na nowo.

Agata Rudzka
Matematyka i chemia, wychowawczyni 4a

Jestem absolwentką Wydziału Chemii Politechniki Warszawskiej. Ponieważ samodoskonalenie jest dla mnie ważne, ukończyłam również studia podyplomowe z Farmacji Przemysłowej na Uniwersytecie Jagiellońskim i matematykę na UKSW. Z pasji do nauczania porzuciłam pracę w dużych korporacjach, ponieważ odkryłam, że największą radość sprawia mi przekazywanie mojej wiedzy innym. Swoim uczniom pomagam odkrywać ich potencjał i jestem dla nich wsparciem na każdym etapie przyswajania wiedzy. Moim przewodnikiem w pracy dydaktycznej i wychowawczej jest Janusz Korczak.

Uwielbiam podziwiać przyrodę poprzez wędrówki tatrzańskimi szlakami i emocjonuje mnie teatr. W wolnym czasie lubię dobrą lekturę w postaci literatury współczesnej i eksperymentuję kulinarnie.

Małgorzata Skorupa
Logopeda, współwychowawczyni kl. 2a

Liliana Sokołowska
Pedagog specjalny, współwychowawca kl. 8

Ukończyłam studia magisterskie w Akademii Pedagogiki Specjalnej im M.   Grzegorzewskiej w Warszawie, na kierunku pedagogika specjalna. Jednocześnie na tej samej uczelni podjęłam studia w zakresie psychologii, ukończyłam Studium EDUKACJA PSYCHOLOGICZNA W SZKOLE W OPARCIU O KONTEKSTUALNE NAUKI O ZACHOWANIU - Contextual Behavioral Science. Ukończyłam studia podyplomowe w zakresie doskonalenia kompetencji wychowawczych w Kolegium Jagiellońskim, przeszłam szkolenie z zakresu Treningu Kontroli Agresji (TZA) - w modelu pracy terapeutycznej w nurcie behawioralno-poznawczym z dziećmi i młodzieżą. Jestem trenerem TUS (trening umiejętności społecznych). Moje zamiłowanie do kreatywnych działań realizuję jako trener i prowadząca zajęć Odysei Umysłu.

Twórczość, kreatywność, wysokie poczucie własnej skuteczności, komunikatywność, pomysłowość, optymizm to cała ja.

Prywatnie jestem mamą dwójki słodziaków. W wolnym czasie czytam nałogowo, lubię się uczyć, ponadto maluję, podróżuję, kocham rękodzieło, jazdę na rowerze, muzykę, morze, energetycznych i optymistycznych ludzi oraz gdy dużo się dzieje.

Marta Szil
Język angielski, wychowawczyni 7b

Absolwentka UMCS w Lublinie – filologii angielskiej z przygotowaniem pedagogicznym. Lubię swoją pracę bo lubię wspólną zabawę z dzieciakami, która, w co głęboko wierzę, jest najlepszym sposobem nauki. Moje ulubione miejsce we wszechświecie to mój dom, ulubiony łakoć – marcepan, ulubione słowo – miscellaneous. W wolnym czasie czytam książki fantasy, albo o kosmosie, jeżdżę na rolkach, wcinam herbatniki a czasem leniuchuję

Ewa Trochim
Zajęcia teatralne

Absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie oraz Logopedii Uniewersytetu Warszawskiego - prywatnie jestem mamą sześcielatka Janka. Moje zajęcia wnoszą do klasy moc radości, prowadzone są z bardzo dużą dawką energii i uśmiechu. W pracy z dziećmi bardzo intensywnie korzystam ze swojej aktorskiej wyobraźni i tworzę magiczną, kameralną atmosferę, która potrafi działać wręcz hipnotyzująco. Dzięki tak sugestywnemu klimatowi zajęć nawet najbardziej nieśmiałe dzieci pozwalają się zaprosić do wspólnego aktorskiego działania. A kiedy już nieśmiały uczeń da się porwać aktorskiej przygodzie "nie odpuszczam" i staram się pomóc mu przełamać swoje ograniczenia zarażając go swoją dużą, pozytywną energią.

Anna Tchir
Język polski, filozofia, zajęcia teatralne i kreatywne

Ukończyłam studia magisterskie na Wydziale Polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim oraz studia magisterskie na Wydziale Filozofii na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Ciekawość to jedna z cnót, która jest gwarantem poznania i zaskoczenia, gwarantem, że smak życia będzie wyrazisty, a odkrywanie siebie ciągłą przygodą. I tę ciekawość rozbudzam w uczniach na wszystkich zajęciach, które prowadzę.

Uwielbiam filmy Stanisława Barei, szusować na nartach oraz podróże dalekie i bliskie.

Lidia Urbanik
Język angielski

Jestem absolwentką filologii angielskiej o specjalności nauczycielskiej i jeszcze w trakcie studiów zdobywałam doświadczenie w nauczaniu najmłodszych będąc wolontariuszką w Fundacji Pomocy Młodzieży Wzrastanie oraz pełniąc funkcję kuratora społecznego dla nieletnich. Od czasu ukończenia studiów również pracuję głównie z dziećmi – ostatnie sześć lat zawodowo upłynęło mi w przedszkolu dwujęzycznym gdzie pełniłam rolę pełnoetatowego wychowawcy anglojęzycznego. Był to dla mnie bardzo ważny okres w życiu, gdyż wykonując wszystkie obowiązki wychowawcy nauczyłam się niesamowicie dużo o etapach rozwoju dzieci a co chyba najważniejsze – o ich emocjonalnych potrzebach. Żeby poszerzyć swoje kompetencje ukończyłam półroczny kurs metodyka prowadzony przez Stowarzyszenie na rzecz Jakości w Nauczaniu Języków Obcych PASE.

Rozpoczęcie pracy w szkole jest dla mnie kolejnym wyzwaniem i okazją do doskonalenia się na ścieżce bycia nauczycielem. Celowo używam tu słów „być nauczycielem” a nie „pracować jako nauczyciel”, gdyż traktuję to w kategorii misji i powołania, które nie kończy się gdy zamykamy za sobą drzwi szkoły.

W nauczaniu, oprócz przekazywania merytorycznych treści bardzo ważne dla mnie jest budowanie więzi i szacunek między nauczycielem a uczniem oraz dobra współpraca i kontakt z rodzicami. Moim pedagogicznym celem jest budowanie takiej szkoły w której każdy czuje się dobrze. Która wszechstronnie uczy młodych ludzi jak działa wielki świat, którego są tak ważną częścią i przyszłością. Na szczęście do takiej właśnie trafiłam więc mam ułatwione zadanie 

W tak zwanym międzyczasie lubię się relaksować na spacerach po Warszawie lub przy dobrej książce, różnorodnej twórczości plastycznej i… sprzątaniu. Moje ukochane miejsca na ziemi to Bieszczady i Beskid Niski (stamtąd pochodzę) oraz Londyn i Nowy Jork gdzie zawsze chętnie wracam. Moja podróż marzeń to magiczna i piękna Islandia.

Maria Wąsowska
Przyroda

Absolwentka geografii na Wydziale Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego z przygotowaniem pedagogicznym do nauczania przyrody i geografii.

Pasjonatka piłki nożnej, trener piłki nożnej w KU AZS Uniwersytetu Warszawskiego.

Agnieszka Zborowska
Specjalista terapii pedagogicznej, pedagog specjalny, współwychowawczyni kl. 4b

W szkole nr 100 jestem od zawsze tj. od początku jej istnienia. Z wykształcenia jestem pedagogiem specjalnym i specjalistą terapii pedagogicznej. Pracuję jako nauczyciel wspomagający oraz jako nauczyciel terapii pedagogicznej.

Moją pasją jest geologia – ukończyłam studia podyplomowe na Uniwersytecie Warszawskim „Geoturystykę”. Cieszą mnie górskie wędrówki i zbieranie minerałów. Uwielbiam patrzeć w rozgwieżdżone niebo i robić zdjęcia. Lubię też koty.

Justyna Zimnicka
Edukacja wczesnoszkolna, wychowawczyni 3a

Pedagog specjalny. Absolwentka surdopedagogiki, wychowania przedszkolnego studiów podyplomowych z zakresu wczesnej interwencji - pomoc dziecku i rodzinie na APS oraz protetyki słuchu.

Marek Zimnicki
Wychowawca i kierownik świetlicy

Absolwent pedagogiki specjalnej – resocjalizacja i wspomaganie rodziny na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Ukończyłem studia podyplomowe – Edukacji Początkowej i Terapii Pedagogicznej Dzieci ze Specyficznymi Trudnościami w Uczeniu się na UW.

Moje zainteresowania to dobra książka, historia regionalna, podróże, modelarstwo.