Do udziału w projekcie zgłosiło się 720 szkół z całej Polski!
Zagłosuj na swoją szkołę i pomóż wygrać bezpłatne wdrożenie systemu przeciwdziałania przemocy rówieśniczej RESQL.
Głosowanie rozpoczynamy już w poniedziałek 28 kwietnia!
Ostatnia prosta - wyjazd przygotowujący do egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego i matematyki.
Uczniowie klas VIII podczas pobytu w malowniczej miejscowości Miętne rozwiązywali próbne testy egzaminacyjne. Doskonalili umiejętności rozwiązywania zadań otwartych. Wszyscy pracowali bardzo intensywnie i z zaangażowaniem.
Brawo! Brawo! Brawo! To był bardzo dobry czas! Życzymy powodzenia! Trzymamy kciuki!
Z okazji Świąt Wielkanocnych składamy najserdeczniejsze życzenia. Niech te radosne dni napełnią wszystkich nadzieją, spokojem i miłością. Życzymy, aby nadchodzący czas był pełen wiosennego odrodzenia, zarówno w przyrodzie, jak i w życiu.
Radosnej Wielkanocy!
Dyrekcja Szkoły
11 kwietnia uczniowie klas VIII wieczór spędzili w Och-Teatrze. Oglądali sztukę pt. "Ożenek" w reż. Janusza Gajosa w przekładzie Juliana Tuwima.
Komedia cieszy się ciągle niesłabnącą popularnością. Ponadczasowy charakter, ciągle aktualna tematyka i spora dawka humoru sprawiły, że nasi uczniowie wyszli z teatru zachwyceni.
Dziś odbył się tradycyjny Bieg po Złote Jajo. Czwartklasiści przygotowali zadania na 6 stacjach dla młodszych kolegów i koleżanek. Uczniowie klas1-3 spisali się na medal wykonują zadania we wspôłpracy.
Złote Jajo powędrowało do 3b.
Drużyna Jaskółki została laureatem Ogólnopolskiego Finału Odysei Umysłu i w maju będzie reprezentować Polskę na Światowych Finałach w Michigan, USA.
W Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym odbył się 34. ogólnopolski finał Odysei Umysłu. Do Gdyni przyjechało 250 drużyn z całej Polski, wyłonionych podczas eliminacji regionalnych. W konkursie co roku bierze kilka tysięcy uczniów.
Odyseja Umysłu to wyjątkowy międzynarodowy program edukacyjny, którego historia sięga ponad 40 lat. Celem konkursu jest rozwój kompetencji, takich jak: kreatywne myślenie, umiejętność współpracy oraz praktyczne wykorzystanie wiedzy zdobytej podczas nauki.
Nasi Uczniowie po raz kolejny odwiedzili mury Muzeum Powstania Warszawskiego, by uczestniczyć w lekcji poświęconej bohaterom tamtych dni.
Muzeum, znajdujące się w dawnej elektrowni, jest poświęcone jednemu z najważniejszych wydarzeń w historii Polski – Powstaniu Warszawskiemu z 1944 roku.
Muzeum to nie tylko miejsce edukacyjne, ale także przestrzeń, w której można poczuć atmosferę tamtych dni.
Każdego roku odwiedzamy to miejsce, by lepiej poznać historię i oddać hołd bohaterom.
Nasi Uczniowie wygrali debatę w ćwierćfinale Małej Ligi Debatanckiej i tym samym zakwalifikowali się do półfinałów. Tym razem debatowali o zasadności używania AI do celów religijnych.
Gratulacje dla Julka, Róży, Tosi i Doroty oraz licznie dopingującej publiczności!
27 marca odbyło się uroczyste wręczenie nagród w IV Szkolnym Turnieju Szachowym klas V-VIII.
Zwycięzcami zostali:
I miejsce — Bolesław Pliszka
II miejsce — Leon Kołakowski
III miejsce — Leon Wojciechowski
Serdecznie gratulujemy!
Nagrody wręczyli inicjatorzy turnieju — Michał Białek (zwycięzca I edycji) i Ignacy Korzeniewski (zwycięzca II edycji) — nasi absolwenci, a dziś uczniowie XIV Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica.
26 marca uczniowie kl. VI wybrali się na "Odyseję" do Teatru Lalka. To przedstawienie grane od 1999 roku cieszy się niesłabnącym powodzeniem wśród widzów.
Jak sztukę odebrali uczniowie klasy 6b? Zachęcamy do lektury.
Według mnie spektakl "Odyseja" był jednym z lepszych, na którym byliśmy. Nie dość, że scenografia była bardzo kreatywna, to jeszcze dużo dowiedziałam się o mitologii greckiej. Jedynym mankamentem było używanie zbyt dystyngowanego języka podczas opowiadania historii Odyseusza. Uważa, że sztuka była niedostosowana do wieku odbiorcy, ale mimo wszystko serdecznie polecam!
Pola B.
Bardzo dobrze oceniam tę sztukę. Moją uwagę przykuła scenografia składająca się z dużej płachty - była ona składana i rozkładana, formowano z niej wodę i góry. Na uwagę zasługuje początek sztuki, kiedy nie widzieliśmy całych postaci, tylko na przykład ich nogi, czy, podkreślone przez światło, ręce. Sama historia była opowiedziana w bardzo ciekawy sposób.
Halina D.
18 marca uczniowie klas VII wybrali się do teatru na "Zemstę" w reżyserii Waldemara Śmigasiewcza. To bardzo ciekawa odsłona arcydzieła polskiej literatury. Twórcy sztuki dokonali współczesnej interpretacji konfliktu między Cześnikiem a Rejentem, a brawurowa obsada( Wiktor Zborowski, Cezary Żak, Artuś Barciś i in.) przyczyniła się na pewno do tego, że wieczór na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów.
Dzisiaj Jaskółeczki przy Wolumenie powitały Wiosnę.
Kolejny festiwal wzbudził wiele pozytywnych wibracji, dobre humory trwały do końca dnia 🙂
Dzień św. Patryka upłynął pod znakiem koloru zielonego! Od razu zrobiło się bardziej wiosennie! 🙂
14 marca naszą szkołę odwiedził niespotykany gość – kangurek Stefan. Spotkanie miało na celu wzbogacenie wiedzy na temat tych konkretnego zwierzaka. Uczniowie klas I-IV z odwagą przyglądały się Stefanowi oraz dotykały jego miękkiego futerka. Poznały także naturalne warunki jego życia, ulubione jedzenie oraz nietypowe zachowania. Dziękujemy za interesujące spotkanie ukazujące świat zwierzaka – było to niesamowite doświadczenie. Zdecydowanie wszyscy lubimy takie „żywe” lekcje przyrody!
11 marca uczniowie klas V-VI zwiedzali Filharmonię Narodową. Poznali niezwykłą historię tego miejsca, a także uczestniczyli w próbie chóru i orkiestry FN.
Od 2 do 7 marca uczniowie klas VI-VIII przebywali w Zakopanem, gdzie doskonalili swoje umiejętności narciarskie!
Zapraszamy na turniej szachowy, początek rozgrywek odbędzie się 17 marca.
Dziś szkołę opanowały dinozaury. Konkursowe nowoodkryte dinozaury wywoływały sporo emocji,zachwytom nie było końca.Dziękujemy uczestnikom konkursu,wyniki wkrótce. Eksperci z 2a sprawdzali wiedzę kolegów i kolezanek,dotyczącą dinozaurów i innych zwierząt z mezozoiku, można było zdobyć w ten sposób Kartę znawcy świata mezozoicznego.Oglądaliśmy także skamieniałości amonitów,belemnitow i gąbek.
20 lutego uczniowie klas V - VIII uczestniczyli w warsztatach naukowych, podczas których między innymi tworzyli roboty i Łaziki Marsjańskie ze specjalnych zestawów lego. Grali również w foxball, knocker i inne interaktywne gry.
Jedziemy do Gdyni na Ogólnopolski Finał Odysei Umysłu. Brawo dla naszej drużyny!!!
21 lutego uczniowie kl. V-VIII podziwiali pokaz tańców towarzyskich w wykonaniu wicemistrzów Polski. W programie para tancerzy zaprezentowała standardowe tańce towarzyskie (walc angielski, walc wiedeński, tango) oraz tańce Ameryki Łacińskiej (samba, rumba, cha-cha, jive).
W ramach szkolnego wolontariatu, klasy 1-4 zbierały karmę dla psów i kotów mieszkających w schronisku w Józefowie. Wszystkie rzeczy zostały dostarczone na miejsce i wszystkie będą wykorzystane dla zwierząt. Dziękujemy za pomoc.
Społeczna Szkoła Podstawowa nr 100 STO bierze udział w projekcie „100% szkoły w szkole” współfinansowanym w przez Unię Europejską w ramach programu Erasmus+ w Sektorze Edukacji Szkolnej.
25 stycznia kolejny raz otworzyliśmy drzwi naszej Szkoły dla przyszłych kandydatów i ich rodziców. Dzieci uczestniczyły w zajęciach pokazowych z różnych przedmiotów, aby lepiej poczuć atmosferę szkolnych zajęć. Odbyło się również spotkanie z Dyrektorem Szkoły, który poinformował przybyłych o programie naszej placówki. Uczniowie klas starszych oprowadzali swoich młodszych kolegów po szkole. Wszyscy mogli skosztować pysznych ciast w kawiarence prowadzonej przez Samorząd Szkoły.
Przybyłym Gościom serdecznie dziękujemy za wizytę!
Już 23 stycznia odwiedzi Nas Andrzej Malina, zapaśnik CWKS Legia Warszawa, absolwent AWF Poznań, dyplomowany trener zapasów w stylu klasycznym, mistrz świata z Budapesztu (1986) i najlepszy polski sportowiec 1986 w plebiscycie „PS” – pierwszy z zapaśników, trener asystent polskiej reprezentacji olimpijskiej 1996-2000 r.
* Czy na pewno wszystkie gatunki dinozaurów zostały odkryte?
Wykonaj rzeźbę nowego gatunku dinozaura.
Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas 1-3
Tematem konkursu jest wykonanie rzeźby nowego gatunku dinozaura z dowolnie wybranych materiałów.
Zgłoszenia przyjmuje Pani Katarzyna Krzemińska do 27 stycznia.
Prace przynosimy do 24 lutego.
Maksymalna wysokość rzeźby 30cm.
Do każdej pracy musi być dołączona Karta Paleontologa, którą dziecko otrzyma przy zgłoszeniu się do konkursu.
Prace konkursowe zostaną zaprezentowane 25 lutego.
Odwiedziliśmy jedno z najbardziej atrakcyjnych miejsc na mapie Warszawy – Fabrykę Czekolady Wedel!. Pierwszoklasiści byli zafascynowani opowieściami przewodnika p. Janka i zaciekawieni każdym elementem wystawy.
Dziękujemy p. Małgosi za fantastyczny słodki czas ♥️♥️♥️
8 stycznia uczniowie klas VII i VIII oglądali w Teatrze Polskim adaptację teatralną "Opowieści wigilijnej" Karola Dickensa. Spektakl nie był teatralnym odzwierciedleniem literackiej wersji kolędy prozą, jaką znamy. Reżyser, znaną wszystkim opowieść, ujął w kostium współczesnego języka filmowego, wobec czego niektórzy poczuli się zawiedzeni, inni zaskoczeni, a jeszcze inni zainteresowani. To dzieło teatralne, które obrazami, muzyką, niesztampową grą aktorów opowiada o społecznych i światopoglądowych problemach współczesnego świata. Warto pójść i zobaczyć!
Szanowni Rodzice,
informujemy, że szkoła opublikowała zaktualizowane dokumenty dotyczące rekrutacji uczniów do klas pierwszych na rok szkolny 2025/2026.
Dokumenty znajdują się w zakładce REKRUTACJA
Zachęcamy do zapoznania się z dokumentami i postępowania zgodnie z instrukcją.
Zapraszamy do dekorowania sal kocimi elementami oraz dekorację strojów 🐱🐈😻
7 stycznia odbyło się pierwsze wyjście kulturalne naszych uczniów w Nowym Roku. Uczniowie klasy 6b uczestniczyli w lekcji muzealnej towarzyszącej wystawie monograficznej poświęconej twórczości Józefa Chełmońskiego.
Szanowni Państwo!
Zapraszamy rodziców i dzieci – kandydatów do klasy 1. na Dzień Otwarty Szkoły 25 stycznia 2025, godz. 10-12.30 w budynku szkoły przy ulicy Wolumen 3. W programie zwiedzanie szkoły, atrakcje dla dzieci, warsztaty oraz spotkanie informacyjne i przedstawienie oferty edukacyjnej. Zapraszamy i do zobaczenia!
Ależ to było Przedstawienie Świąteczne! Wzruszająca gra aktorska trafiająca słowem w punkt i prosto w serce, występy taneczne w iście broadwayowskim stylu, no i śpiewy grupowe, solowe, rodzinne, tworzące prawdziwie świąteczny klimat jak przy wigilijnym stole. Pięknie było 🙂 serdeczne gratulacje dla wszystkich artystów za otwartość, spontaniczność i uśmiech.
Szanowni Państwo!
Pragniemy serdecznie podziękować Wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie paczek świątecznych dla najbardziej potrzebujących. To ważna akcja integrująca naszą szkolną społeczność.
Dziękujemy za otwarte serca. Dobro wraca!
Dyrekcja Szkoły
W poniedziałek 16 grudnia w budynku szkoły przy ul. Wolumen odbędzie się wystawa minerałów. Zapraszamy!
Serdecznie zapraszamy na Jaskółkowe Spotkanie Świąteczne 17 grudnia 2024 r. o godz. 17.00 w Bielańskim Centrum Edukacji Kulturalnej ul. Szegedyńska 9A. Zapraszamy!
W ramach mikołajkowych niespodzianek uczniowie klas I-IV uczestniczyli w warsztatach naukowych. Uczniowie klas starszych wybrali się do kina na film"Dziki robot". Odwiedziliśmy również jedno z najbardziej atrakcyjnych miejsc na mapie Warszawy – Fabrykę Czekolady!
Uprzejmie informujemy, iż od dwóch dni zamknięta jest lista podstawowa Uczestników Obozu Językowego Anglia/ Szkocja 2025. Na moment aktualny przyjmujemy jedynie zgłoszenia na listę rezerwową. Staramy się zwiększyć docelową pulę miejsc i ostatecznie będzie to wiadome ok. 03.12.2024.
Jednocześnie proszę, tych z Państwa, którzy do tej pory nie przekazali do firmy Capricorn lub do Sekretariatu Szkoły ul. Bogusławskiego, Umowy Indywidualnej (do pobrania ze strony Szkoły – zakładka Obozy Językowe lub pobierz tutaj) do dopełnienia tej formalności.
Zespół Nauczycieli przygotowujących Projekt Anglia/Szkocja 2025
28 listopada uczniowie klas piątych wybrali się do Teatru Syrena na musical "Matylda". To spektakl na podstawie powieści powieści Roalda Dahla. Opowiada o historii genialnej dziewczynki, która wychowywała się rodzinie pozbawionej ciepła i miłości. Zapraszamy do teatru, by przekonać się, czy tytułowa bohaterka odnajdzie w końcu szczęście.
21 listopada w naszej szkole organizowany był Dzień Życzliwości. Z tej okazji uczniowie klas 5 i 8 oraz 6 i 7 mieli okazję zjeść wspólne śniadanie spędzając razem czas i dzieląc ze sobą nowe doświadczenia. W szkole przez cały dzień można było skorzystać z życzliwej poczty, a na ścianie pojawiła się przestrzeń, na której każdy mógł zostawić dobre słowo. Dzięki wspólnej pracy i zaangażowaniu to był wspaniały, pełen życzliwości dzień 🙂
Kształtowanie postaw życzliwości wobec siebie i innych.
Nasi szkolni szachiści zdobyli dwa srebrne medale w turnieju Warszawskiej Olimpiady Młodzieży!
Wielkie gratulacje dla obu drużyn:
Bolka, Stasia, Wiktora i Felicji – srebro w kategorii dzieci kl. I-VI
oraz
Stasia, Juliana, Stasia i Dorotki – srebro w kategorii młodzieży kl. VII-VIII.
Już po raz drugi nasi uczniowie klas VII-VIII brali udział w wyjeździe naukowym. Przebywali w ośrodku Miętne, gdzie oprócz rozwiązywania zadań matematycznych i szachowych uczestniczyli w zajęciach sportowych.
Widowiskowy, mądry, zabawny i energetyczny familijny spektakl dla małych i dużych! Czwórka rodzeństwa, szalony wujek podróżnik i nietuzinkowa sąsiadka Tekla to mieszanka wybuchowa! Do tego szynszyle, kangury, misie polarne, wiewiórki, listy, wilki, rysie, małpy - wszystkie roztańczone i rozśpiewane sprawiły, że wizyta na "Zookoła świata" była magiczną podróżą po świecie zwierząt. Ten musical oglądało się z zapartym tchem i ogromnym uśmiechem na twarzy.
Ćwiczymy i bawimy się 🤸♀️😃👍 Było gimnastycznie, ekwilibrystycznie i humorystycznie (zajęcia przygotowane przez FunActive)
5 listopada uczniowie klas IV obejrzeli Musical Fair Play w reżyserii Pawła Podgórskiego w Teatrze WAM. Spektakl opowiada o wartości przyjaźni, miłości, tolerancji i samoakceptacji.Inspiruje i motywuje do pielęgnowania zasad fair play nie tylko w sporcie, ale także w każdym aspekcie życia codziennego.
Jaskółki utrwaliły Symbole Narodowe. Uczniowie wiedzą, że mogą wywiesić 11 listopada flagę na swoich domach 🇵🇱 Wykonały również kotyliony i przygotowały super moce dla Polski.
W dniach 6-8 listopada nasza szkoła będzie zaangażowana w Kampanię 19 dni przeciwko przemocy. W tegorocznej Kampanii 19 dni chcemy zwrócić uwagę na zagrożenia wynikające z niezrozumienia, braku wiedzy, że nie każdy żart, nie każda "śmieszna" sytuacja są w porządku. Niektóre "pranki", dowcipy, wpisy, zdjęcia, filmiki wrzucane do sieci czy przekazywane sobie w telefonach mogą ranić, powodować ból i prowadzić do poważnych konsekwencji. Chcielibyśmy w tym roku opowiedzieć o tym więcej i w ten sposób powstrzymywać przemoc rówieśniczą, uwrażliwiać i edukować naszych uczniów.
Halloweenowa zabawa w naszej szkole była prawdziwym świętem wyobraźni! Cała szkoła była udekorowana w dynie, pajęczyny i duchy, nadając miejscu wyjątkowo tajemniczy klimat. Wszyscy uczniowie – od najmłodszych po najstarszych – przyszli w wyjątkowych przebraniach, które zachwycały pomysłowością. Nie brakowało klasyków jak wampiry, czarownice i szkielety, ale pojawiły się też bardziej nietypowe kostiumy, które wywołały uśmiech na twarzach wszystkich – ktoś może przebrał się za potwora z ulubionej bajki, albo wymyślił oryginalną, autorską kreację.
Nauczyciele również wzięli udział w zabawie, przebrani za różne postacie, co sprawiło, że dzieciaki były w jeszcze lepszych nastrojach. Śmiech, okrzyki radości i strachu niosły się po korytarzach, a każdy uczestnik wracał do domu z torbą pełną słodkości i mnóstwem wrażeń. Na zakończenie zrobiono wspólne zdjęcie – cały tłum kolorowych postaci z uśmiechami na twarzach.
Nasza szkoła w roku szkolnym 2024/25 przystąpiła do ogólnopolskiego programu "GODZINA DLA MŁODYCH GŁÓW – otwarcie o zdrowiu psychicznym". Celem programu jest normalizowanie rozmów o zdrowiu psychicznym, rozwijanie kompetencji emocjonalno-społecznych i samoświadomości wśród młodzieży, a także wyposażenie osób uczniowskich w narzędzia do otrzymywania wsparcia. Program dąży również do profilaktyki zachowań autodestrukcyjnych poprzez edukację i zmianę postaw.
Bez wątpienia ważnym obszarem wsparcia dla dzieci i młodzieży pozostają osoby dorosłe, dlatego w projekcie MŁODE GŁOWY wspierani są również rodzice/opiekunowie i nauczyciele.
Wszystkie informacje można znaleźć na stronie mlodeglowy.pl
Uczniowie, którzy będą czuli się przebodźcowani, zmęczeni hałasem, przytłoczeni, Ci, którzy będą potrzebowali się wyciszyć, uspokoić, zrelaksować, naładować baterie społeczne, pobyć sami, mogą korzystać z mobilnych stref ciszy. Jest to miejsce stworzone z myślą o naszych jaskółkowych dzieciakach. Miejsce w którym będą mogli schować się choć na chwilkę przed całym światem, ochłonąć, poradzić sobie z emocjami czy złapać balans. Sporo my dorośli mówimy dziś o work life balance i dbaniu o swój dobrostan, dlaczego nie mielibyśmy zadbać o tę sferę u naszych dzieci!
W roku szkolnym 2024/2025 organizujemy 2 konkursy o zasięgu powiatowym:
Konkurs Matematyczno-Językowy „¡Piensa y cuenta! Denk und rechne!” (zadania w języku niemieckim, angielskim lub hiszpańskim)
I etap 27 stycznia 2025
II etap 10 marca 2025
2. Konkurs Matematyczno-Szachowy „Szach-Mat”
I etap 29 stycznia 2025
II etap 19 marca 2025
Więcej informacji o konkursach w zakładce: dla ucznia i rodzica / konkursy
Uczniów wielki tłum, a na sali wielki szum.
Nasza klasa już na scenie i melodia piękna płynie.
Uroczyste ślubowanie to na ucznia pasowanie.
W turnieju o Puchar Prezesa Szkół STO w piłce nożnej nasze Skrzaty zajęły 1 miejsce!!!
STO 30 wygrana 6:0
STO 5 wygrana 4:1
STO 1 wygrana 3:1
STO 11 wygrana 5:0
STO 2 wygrana 5:2
Gratulujemy naszym najmłodszym Sportowcom !!!
11 października uczniowie klas ósmych odbyli lekcję języka polskiego w Pałacu Rzeczypospolitej. Od tego roku otworzono zrekonstruowane wnętrza, aby na stałej wystawie udostępnić blisko 200 najcenniejszych, unikatowych obiektów ze skarbca Narodowej Książnicy. Są to zabytki polskiego i światowego piśmiennictwa począwszy od VIII wieku po czasy współczesne, z których część została wpisana na Listę Pamięci Świata UNESCO.
fot. Teatr Syrena
Wieczór 4 października uczniowie klas VI spędzili w Teatrze Syrena na spektaklu pt. "Gra o tron". To musical, w którym o uznanie widowni zabiega ośmiu królów Polski, każdy z przebojową piosenką. Sztuka o wybranych królach elekcyjnych jest utrzymana w konwencji telewizyjnych programów z gatunku talent show. Co o spektaklu sądzą szóstoklasiści? Zapraszamy do lektury.
"Sztuka „Bitwa o Tron” to musical opowiadający historię Polski i jej królów w krzywym zwierciadle. Pełna zabawnych nawiązań i komentarzy postaci. Było to wielkie elekcyjne show prowadzone przez cztery wpływowe kobiety. Dobra gra aktorska i interesująca fabuła uczyniły ten spektakl niezapomnianym."
"Gra aktorska była naprawdę na wysokim poziomie. Efekty specjalne nie przewyższały jakością innych spektakli. Muzyka była czasami monotonna i nieciekawa. Doceniam pomysł sztuki."
"Według mnie sztuka była bardzo ciekawa. Aktorzy grali profesjonalnie, a ich wokale były świetne. Podczas każdego występu doceniałam genialne efekty specjalne. Sam pomysł – bardzo dobry."
"Jak oceniam musical? Kostiumy aktorów były bardzo realistyczne, tak samo gra aktorska. Aktorzy śpiewali bardzo dobrze i widać było, że nie wstydzą się występować. Efekty dobrze dopracowane. Spektakl oceniam na cztery z plusem. Tylko dlaczego nie było przerwy?"
Kolejny DOBRY DZIEŃ za nami. To projekt, który zrodził się podczas pandemii i trwa do dzisiaj. W każdym semestrze wychowawcy klas wybierają wraz z uczniami formę spędzania tego czasu. 8 października klasy V-VIII wybrały się między innymi do Parku Trampolin, kina, uczestniczyli też w warsztatach w Muzeum Czekolady i w Ośrodku Opieki nad Ociemniałymi w Laskach.
Już nie możemy doczekać się kolejnego DOBREGO DNIA! Tym razem wiosennego :)
Nasze Piłkarki vice mistrzyniami Bielan !!! W tegorocznym turnieju nasza Szkoła Reprezentacja Dziewcząt zajęła ostatecznie drugie miejsce!!! Gratulujemy sukcesu!!!
Jedną z największych atrakcji turystycznych w Sierpcu jes Muzeum Wsi Mazowieckiej, znane również jako Skansen. Muzeum to prezentuje ponad 80 historycznych drewnianych budynków, w tym 11 chłopskich domów z XIX i XX wieku oraz drewniany kościół z XVIII wieku.
Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu zostało założone w 1971 roku i zajmuje obszar ponad 60 hektarów. To idealne miejsce, aby przenieść się w czasie i poznać dokładnie odtworzoną wioskę mazowiecką z drugiej połowy XIX wieku.
3 października klasy 1-4 odwiedziły Muzeum Wsi Mazowieckiej i uczestniczyły w warsztatach:
• "Od ziarenka do chleba"
• "Barwny świat wycinanek"
• "Uczymy się kaligrafii"
Dużym zainteresowaniem cieszył się przejazd wozem po terenie ekspozycji i ognisko z kiełbaskami :)
Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie!
Z radością informujemy o przyznaniu naszej Szkole Dyplomu Uznania dla spektakularnych osiągnięć naszych Uczniów w ramach Europejskiej Certyfikacji Językowej i przyznaniu nam tytułu wiodącego Centrum Przygotowań Cambridge English Qualifications.
We wrześniu odwiedzili nas niezwykli goście - lotopałanki i orzeł wędrowny.
Odbyły się ciekawe lekcje przyrody bez podręczników i zeszytów, ale z wyjątkowymi "pomocami naukowymi".
To kolejne warsztaty zoologiczne przygotowane przez firmę Odlotowe Pokazy. Zdradzimy tajemnicę, że nie ostatnie ;)
Kolejny piknik integracyjny za nami. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie tego niezwykłego wydarzenia. Rodzicom za wspaniałe potrawy z grilla, kawiarenkę, przepyszne ciasta; uczniom klas starszych za przygotowanie sportowych konkurencji dla młodszych kolegów, nauczycielom za zaangażowanie i ciężką pracę! W tym roku pieniądze z loterii przeznaczyliśmy dla fundacji Ania Łucja zajmującą się pomocą psychologiczną osobom po starcie i w żałobie.
Więcej na: Zdjęcia 1 oraz Zdjęcia 2
Jednodniowa błyskawiczna akcja charytatywna przeszła nasze najśmielsze oczekiwania! Dziękujemy wszystkim, którzy dołączyli do tej szlachetnej inicjatywy. Rzeczy już jadą do najbardziej potrzebujących. Jak dobrze, że ludzi dobrej woli jest więcej!!!
Wrześniowym koncertem muzyki bałkańskiej rozpoczęliśmy tegoroczny szkolny cykl koncertów.
W programie usłyszeliśmy znane melodie bałkańskie grane przez czterech muzyków na trąbce, klarnecie, kontrabasie i akordeonie.
Kolejny koncert w naszej szkole to październikowe spotkanie z kulturą Indian Ameryki Północnej.
Dnia 16.09.2024 odbyła się ceremonia wręczenia certyfikatów KET, PET oraz FCE dla Uczniów i Absolwentów naszej Szkoły.
Uroczystość prowadziła Pani Izabela Tytko, kierownik Autoryzowanego Centrum Cambridge English Qualifications, udzielając szczegółowej informacji na temat systemu Europejskiej Certyfikacji Językowej i korzyści płynących z przystąpienia do programu.
Od 11 do 13 września uczniowie klas V-VIII przebywali na Campie Gryf na Mazurach. Podczas wyjazdu odbywały się liczne zajęcia integracyjne: wycieczki rowerowe, zmagania w parku linowym, pieczenie ciasteczek, strzelanie z łuku, pływanie kajakami i wiele innych. Nasi nauczyciele prowadzili również zajęcia matematyczne w języku angielskim.
Dlaczego zaczynamy każdy rok od integracji rodziców naszych nowych uczniów w szkole?
Bo integracja grupy to:
wspólne działanie
rozwiązywanie konfliktów
większa identyfikacja rodzica ze szkołą i wychowawcą
poczucie współodpowiedzialności za procesy dziejące się w szkole
pozytywna komunikacja i relacje na zebraniach, dniach szkoły
większa tolerancja dla zrozumienia innego typu myślenia, innej postawy
łatwiejsza realizacja zaplanowanych działań
… i można by jeszcze długo wymieniać.
Ponad wszystko jednak, chcemy by nasi Rodzice czuli się razem dobrze i bezpiecznie. Znali się i mieli wspólne pasje, a to jak co roku pomaga nam odkryć nasza pani Marta od twórczego myślenia i jej Pomysłowy Świat
Drodzy Uczniowie,
Nauczyciele i Pracownicy szkół
Członkowie i Przyjaciele Społecznego Towarzystwa Oświatowego,
Każdy początek roku szkolnego to czas pełen emocji. Spotkanie z przyjaciółmi po dwóch letnich miesiącach sprawia, że pusta i cicha dotąd szkoła wypełnia się śmiechem i odgłosami ożywionych rozmów.
Wracacie do szkoły po wakacjach, które były nie tylko czasem odpoczynku, ale także okazją do poznawania nowych miejsc, innych ludzi i samych siebie. Kiedy przekraczacie próg szkoły na początku września, przynosicie ze sobą te wszystkie wspomnienia, które w kolejnych miesiącach będą Was inspirować do nauki i pracy.
Drodzy Uczniowie, pamiętajcie, że koniec wakacji nie oznacza końca przygód. Czas spędzony w szkole to także okazja do odkrywania i coraz lepszego poznawania tego, co Was otacza. Życzę Wam byście pozostali ciekawi świata, bo dzięki tej ciekawości będziecie czerpać wielką radość z nauki.
Drodzy Nauczyciele, to dzięki Waszej pasji i zaangażowaniu szkoła staje się miejscem, w którym nauka jest przygodą, a każdy dzień jest pełen nowych, ekscytujących wyzwań. Życzę Wam byście czerpali jak najwięcej satysfakcji z tego, że jesteście przewodnikami swoich uczniów w ich podróży przez świat wiedzy.
Drodzy Członkowie i Przyjaciele STO, Szanowni Dyrektorzy, w dniu rozpoczęcia roku szkolnego życzę Wam, by dzięki Waszym staraniom nasze szkoły nadal rozkwitały, tworząc najlepsze warunki do rozwoju dla dzieci i młodzieży.
Drodzy, wspólnie tworzycie niezwykłą społeczność, która właśnie zaczyna pisać kolejny rozdział w historii Waszej szkoly. Niech ten rozdział wypełnia twórcze wyzwania, radosne spotkania i liczne sukcesy, które będziecie z uśmiechem wspominać podczas kolejnych, przyszłorocznych wakacji.
Z wyrazami szacunku i serdecznymi życzeniami,
Zygmunt Puchalski,
Prezes Społecznego Towarzystwa Oświatowego
Wszelkie informacje o wyprawce pierwszoklasisty i innych ważnych sprawach.
Gratulacje dla naszych ósmoklasistów! Nasi uczniowie uzyskali lepsze wyniki niż średnia w Warszawie. To wspaniałe osiągnięcie i powód do dumy zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli. Wasza ciężka praca i zaangażowanie przyniosły wspaniałe rezultaty. Trzymajcie tak dalej!
Archiwum
2023/24