CZARODZIEJSKI FLET

CZARODZIEJSKI FLET

sobota, 30 Marzec, 2019

CZARODZIEJSKI FLET W TEATRZE WIELKIM

 W środę razem z klasą 7a wybraliśmy się do Teatru Wielkiego na operę Czarodziejski flet. Autorem tej sztuki jest Wolfgang Amadeusz Mozart - jeden z klasyków wiedeńskich. Tydzień przed spektaklem, podczas lekcji muzyki, rozmawialiśmy na temat opery, więc z pozytywnym nastawieniem jechałam do teatru.
Wszyscy punktualnie przybyli na zbiórkę. Na scenie pojawili się śpiewacy, a za nimi animacja, która wspaniale komponowała się z utworem. Nie dość, że ich głosy były mocne i pięknie brzmiały na sali, to mieli oni również talent aktorski, który wprawiał widzów w śmiech i jeszcze większe zaciekawienie. Najlepszy głos owego wieczoru należał do Królowej Nocy - Anny Simińskiej. Kiedy kobieta zaczęła śpiewać arię, publiczności stanął dech w piersiach. Po zakończeniu utworu została ona nagrodzona gromkimi brawami.

 Uważam, że opera Czarodziejski flet jest sztuką godną uwagi. Śpiewacy fenomenalnie zagrali i zaśpiewali, wczuwając się w role odgrywanych postaci. Myślę, że bardzo ciekawym i ubarwiającym nam spektakl elementem była również animowana scenografia. Dzięki niej widzowie nie tylko mogli posłuchać wokalistów, ale także zrozumieć sytuacje, w jakich się znajdowali.  Mimo tego, że byłam na tej sztuce drugi raz, nie znudziła mnie ona pod żadnym kątem. Elementy komizmu za każdym razem rozbawiały mnie tak, że nie stawała się ona nudna. Sądzę, że operę Czarodziejski flet powinien zobaczyć zarówno każdy dorosły, jak i nastolatek.

POŻEGNANIE GIMNAZJALISTÓW

POŻEGNANIE GIMNAZJALISTÓW

wtorek, 18 Czerwiec, 2019

POŻEGNANIE OSTATNIEGO  ROCZNIKA SPOŁECZNEGO GIMNAZJUM NR 14 STO

Szanowni Państwo!

17 czerwca pożegnaliśmy absolwentów...

Czytaj więcej

Ankieta

Ankieta

wtorek, 18 Czerwiec, 2019

Bardzo prosimy o wypełnienie anonimowej ankiety o naszej Szkole.

Czytaj więcej

Pożegnanie klas VIII

Pożegnanie klas VIII

niedziela, 16 Czerwiec, 2019

POŻEGNANIE UCZNIÓW KLAS VIII

14 czerwca uroczyście pożegnaliśmy uczniów klas ósmych. Uroczystość prowadziły Wychowawczynie...

Czytaj więcej

Konkurs matematyczny

Dyplom uznania

wtorek, 11 Czerwiec, 2019

Szczegóły na plakacie

Czytaj więcej