Kadra

 

 

Tomasz Tatkowski

dyrektor szkoły,
 

Iwona Krajewska-Różalska

wicedyrektor szkoły

nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej

Absolwentka wydziału Pedagogiki Uniwersytetu Warszawskiego, wicedyrektor szkoły, pedagog szkolny, reedukator. Przez 17 lata działałam czynnie w organizacji harcerskiej ZHR, prowadziłam drużynę, szczep i hufiec.
Później zostałam wolontariuszem fundacji na rzecz dzieci i rodzin zastępczych, docierałam do najbardziej potrzebujących. Prowadziłam zajęcia integracyjno - rozwojowe jako streetworker w projekcie "Aktywny Targówek".

Moją pasją są podróże, fotografia i robótki ręczne. Największe szczęście sprawia mi odkrywanie ludzi i niezwykłych miejsc.

Ewa Bogucka

nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej

Absolwentka pedagogiki na UW. Chętnie zarażam innych optymizmem, uśmiechem rozjaśniam ich twarze. Moją pasją jest odnawianie starych przedmiotów, dekoratorstwo. W wolnych chwilach namiętnie czytam książki i obserwuję ludzi.

Agnieszka Zborowska

nauczyciel wspomagający,
specjalista terapii pedagogicznej,
pedagog specjalny.

 

W szkole nr 100 jestem  od zawsze tj. od początku jej istnienia. Z wykształcenia jestem pedagogiem specjalnym i specjalistą terapii pedagogicznej. Pracuję jako nauczyciel wspomagający oraz jako nauczyciel terapii pedagogicznej.

Moją pasją jest geologia – ukończyłam studia podyplomowe na Uniwersytecie Warszawskim „Geoturystykę”. Cieszą mnie górskie wędrówki i zbieranie minerałów. Uwielbiam patrzeć w rozgwieżdżone niebo i robić zdjęcia. Lubię też koty.

Alicja Pałys

Nauczycielka matematyki i zajęć komputerowych
 

Absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego, wydział Chemii, oraz studiów podyplomowych Wyższej Szkoły Informatyki Stosowanej i Zarządzania na kierunku Matematyka i Informatyka. Mentor studentów Szkoły Edukacji PAFW i UW.

  • Tak jak Tales uwielbiam sport.
  • Tak jak Pitagoras jestem wegetarianką.
  • Tak jak Sokrates stawiam na samodzielność i niezależność w myśleniu.

Na moich lekcjach z niegasnącym zapałem zarażam młodych ludzi swoją pasją do matematyki. W wolnym czasie, którego mam niewiele, lubię muzykę Pink Floyd, filmy Almodóvara;  książki Wirginii Wolf i Tomasza Manna.

Teresa Bobińska-Feldfeber

edukacja wczesnoszkolna,
nauczyciel wspomagający

Absolwentka pedagogiki terapeutycznej i wczesnoszkolnej oraz animacji społeczno-kulturowej na APSie . W wolnych chwilach uwielbiam piec ciasta. Niezwykłą przyjemność odnajduję w pisaniu wierszy i małych sztuk teatralnych.

Elżbieta Kubińska

edukacja wczesnoszkolna

 Absolwentka Wyższej Szkoły  Humanistycznej w Pułtusku oraz absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego wydział Historia.

W 2015 roku otrzymałam Srebrną Odznakę Społecznego Towarzystwa Oświatowego, która jest przyznawana nauczycielom wyróżniającym się działalnością dydaktyczną, wychowawczą i opiekuńczą, inicjującym i podejmującym nowatorskie formy i metody pracy edukacyjnej.

 W 2018 roku zostałam laureatką nagrody "Nauczyciel na medal" w dzielnicy Bielany oraz laureatką drugiego miejsca w  Warszawie.

Elastyczna i otwarta, łatwo nawiązuję kontakt z dziećmi i dorosłymi. Świadoma i wyczulona na potrzeby, odmienność i zdolność każdego dziecka. Rozbudzam w uczniach chęć do nauki i współdziałania.
Prywatnie jestem miło
śniczką podróży.

Katarzyna Gambrych

nauczyciel wspomagający, pedagog specjalny,
pedagog terapeuta

Nauczyciel wspomagający, pedagog specjalny, pedagog terapeuta, ze szczególnym uwzględnieniem zaburzeń ze spektrum autyzmu. Magister Pedagogiki Specjalnej, specjalizacja: Arteterapia w zakresie sztuk plastycznych, Akademia Pedagogiki Specjalnej - Kurs kwalifikacyjny z zakresu oligofrenopedagogiki oraz terapii pedagogicznej, Studia podyplomowe "Sztuka” (plastyka) nauczanie plastyki w szkole podstawowej i gimnazjum", Uniwersytetu Warszawskiego.
Miłośniczka dekoracyjnych sztuk wizualnych, kuchni śródziemnomorskiej, kotów i mody.
 

Marzena Hobgarska-Zych

nauczyciel informatyki i
techniki

Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego - Wydział Lingwistyki Stosowanej i Nauk Wschodnich; absolwentka studiów podyplomowych w zakresie informatyki i techniki. Uwielbiam przemierzać górskie szlaki od gór Świętokrzyskich do Tatr, poznawać życie innych ludzi i podróżować po ich kraju (nie z wycieczką), fascynują mnie kamienie (interesuję się geologią), współpracuję ze schroniskiem dla bezdomnych zwierząt, czynnie uczestniczę w życiu 184 Warszawskiej Drużyny Harcerskiej, oczywiście jako "zabytek" instruktorski.

Izabela Bylica

nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej

Absolwentka UKSW na Wydziale Pedagogika Specjalna - Resocjalizacja oraz Edukacji Wczesnoszkolnej i Terapii Pedagogicznej, terapeutka, pedagog specjalny. Lubię pracę z dziećmi i wyzwania, które mi stawiają.Prywatnie jestem szczęśliwą żoną i mamą trójki dzieci. W wolnym czasie czytam ciekawe książki, poznaję nowych ludzi, gotuję z synem, robię przetwory a od tego roku z zapałem dbam o swój ogród.

Agata Łuszcz - Dąbrowska

nauczyciel plastyki,
instruktor aerobiku,

Absolwentka studiów magisterskich w warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego   na Wydziale Rehabilitacji. Na studiach podyplomowych uzyskałam kwalifikacje  pedagogiczne  oraz ukończyłam kurs kwalifikacyjny dla nauczycieli przedmiotu "Sztuka" dający uprawnienia do nauczania plastyki i muzyki. Skończyłam kurs Integracji Sensorycznej, dzięki której mogę prowadzić zajęcia metodą SI w szkołach i placówkach specjalnych. Posiadam również uprawnienia do prowadzenia na lekcjach wychowania fizycznego zajęć aerobiku i stepu. Prywatnie jestem mamą dwóch córek, uwielbiam wszelkie formy aktywności ruchowej, a moją pasją jest malowanie na jedwabiu

Monika Giermakowska

Nauczyciel historii

Jestem nauczycielem mianowanym. Uczę historii i WOS-u na wszystkich poziomach edukacji. Ukończyłam studia magisterskie na wydziale Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studia podyplomowe: trenerskie na Wydziale Psychologii UW z zakresu umiejętności poznawczych i Coaching na SGH. Interesuję się tematyką ikon łącznie z techniką malowania. Wolny czas spędzam w górach na wyjazdach trekkingowych, dłuższych wycieczkach rowerowych i rolkach.

Alicja Lipińska

Nauczyciel języka hiszpańskiego i angielskiego

Wychowawca

estem absolwentką Instytutu Lingwistyki Stosowanej oraz Interdyscyplinarnego Podyplomowego Studium Kształcenia Tłumaczy na Uniwersytecie Warszawskim. Pracuję z dziećmi i młodzieżą od ponad 15 lat. W ramach doświadczenia zawodowego uczestniczyłam w programie Comenius jako asystentka językowa w madryckim przedszkolu, a także byłam m. in. wykładowczynią na Uniwersytecie Dzieci. Obecnie tłumaczę, uczę języków obcych, kreatywności i przemawiania publicznego. W swojej pracy staram się łączyć wiedzę merytoryczną z kreatywnymi rozwiązaniami multimedialnymi  i ciekawymi ćwiczeniami aktywizującymi uczniów. Uważam, że najłatwiej uczy się dzieci i młodzież poprzez ruch, współpracę i interakcję. Poza nauczaniem języków obcych działam w międzynarodowej organizacji Toastmasters International, która zrzesza mówców publicznych. Prywatnie jestem miłośniczką kotów, biegania i gier planszowych.

Marta Lipska Gędziorowska

Twórcze myślenie

Jestem psychopedagogiem kreatywności z uprawnieniami trenerskimi w ramach międzynarodowego programu edukacyjnego "Odyseja Umysłu", zajmującego się stymulacją twórczego myślenia. Ukończyłam kursy: asertywności, dramy, socjoterapii, choreoterapii, treningu interpersonalnego, warsztaty radzenia sobie ze stresem, warsztaty budowania zespołu, oraz twórczego podejścia do pracy z grupą. Prywatnie jestem mamą Mai i Julka, zapalonym ogrodnikoholikiem oraz autorką tysiąca "złotych myśli" i tekstów pisanych do szuflady.
 

Justyna Zimnicka

Nauczyciel wspomagający

Pedagog specjalny. Absolwentka surdopedagogiki, wychowania przedszkolnego studiów podyplomowych z zakresu wczesnej interwencji - pomoc dziecku i rodzinie na APS oraz protetyki słuchu.

Grzegorz Możański

Nauczuciel wychowania fizycznego, wychowawca w świetlicy

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie i rehabilitacji w Stołecznym Centrum Rehabilitacji w Konstancinie. Nauczyciel mianowany, Menedżer Sportu, Mistrz Zarządzania Sportem, Sekretarz Polskiej Korporacji Menedżerów Sportu. Uprawiałem wiele dyscyplin sportowych. Obecnie uprawiam kolarstwo MTB. Przejechałem już 109 maratonów MTB.

Dorota Bielawska

Tańce

Nauczyciel tańca

Bożena Krzyżanowska

Matematyka

Nauczyciel matematyki

Roland Kolasiński

Wychowanie fizyczne

Absolwent:

Akademii Wychowania Fizycznego – Kierunek Wychowanie Fizyczne z Gimnastyką Korekcyjną, specjalizacja Trener Piłki Nożnej – Magisterium

Trener Klasy B, ukończył liczne krajowe kursy między innymi Akademia Piłkarska Grassroots organizowana co roku przez PZPN, Football Kids Piłkarska Jedenastka, III edycja – Poradnik Treningu Piłkarskiego Dla Trenerów i Nauczycieli Wychowania Fizycznego organizowane przez Coerver Coaching Polska, Długofalowy Rozwój Motoryczny - Siła i Ocena Funkcjonalna. Doświadczenie trenerskie zdobywał w Legii Warszawa jako trener / koordynator, Football Kids jako trener, AMP Gool jako trener, Fun Football Academy jako trener i koordynator, obecnie współpracuje z Soccer Team gdzie jest Trenerem oraz Menedżerem, uczył także Gimnastyki Korekcyjnej w Przedszkolu 7 Krasnoludów, zajmował się także organizacją warsztatów sportowych. Współpracuje także z Live Park S.A. oraz Multi-Production Sp. z o.o. przy tworzeniu sportowych realizacji Telewizyjnych.

Jestem ​pasjonatą szeroko rozumianego sportu, zdrowego trybu życia, motoryzacji oraz nowych technologii, zawsze staram się zaszczepić bakcyla sportowego wśród dzieci i młodzieży dążąc do osiągnięcia przez nich perfekcji, utożsamiam się z powiedzeniem „Twoja drużyna jest tak silna, jak jej najsłabszy zawodnik”

Danuta Aktonorowicz

nauczyciel j.angielskiego

Absolwentka Studiów Magisterskich na Wydziale Handlu Zagranicznego SGPiS (obecnie SGH) w Warszawie; Studiów Podyplomowych: Studium Doktoranckie SGPiS specjalizacja:Planowanie i Zarządzanie; Uniwesytet N.Y.U Nowy York USA Specjalizacja Marketing Strategies of the US basedTransnational Corporations; Uniwersytet San Sebastian, Hiszpania Specjalizacja Rentabilidad de Futuras Inversiones; studia pedagogiczno-metodyczne w zakresie nauczania języka angielskiego ODN w Warszawie. Uwielbiam podróżować, szusować na nartach. W wolnym czasie oglądam dobry film (najchętniej dokument ) lub spektakl w teatrze.

Ewa Kruczyńska

Nauczyciel języka niemieckiego

Absolwentka Nauczycielskiego Kolegium Językowego w Chełmie w zakresie filologii germańskiej wraz z przygotowaniem pedagogicznym oraz Wyższej Szkoły Humanistycznej im Aleksandra Gieysztora w Pułtusku w zakresie dydaktyki języków obcych.
Domatorka, wolny czas lubię spędzać w gronie najbliższych, czytając książki oraz spacerować z psem po zielonych zakątkach Warszawy.
 

Marlena Olechowska

Język jest mapą drogową kultury.Mówi Ci skąd ludzie pochodzą  i dokąd zmierzają. / Rita Mae Brown

Jestem absolwentką filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Studiowałam również metodykę nauczania języków obcych, glottodydaktykę języka polskiego jako obcego i job coaching. Dzięki zdobytej wiedzy mogłam pracować zarówno w szkołach publicznych, międzynarodowych, na uczelni jak i w sektorze prywatnym. Patrzę, więc na edukację z szerokiej perspektywy. Praca z cudzoziemcami uczy mnie dużej tolerancji i sprawia, że na co dzień spotykam się z różnymi kulturami.

Lubię drugiego człowieka, dlatego spokojnie mogę powiedzieć, że moją pasją jest praca z ludźmi. Ta pasja widoczna jest zarówno w życiu zawodowym jak i prywatnym. Jestem mamą dwóch, wspaniałych młodych kobiet, których poczynania podziwiam każdego dnia.

 

Nauczyciel języka polskiego

Marian Komorowski

Personel sprzątający

Personel sprzątający

Agata Mirokin

Nauczyciel muzyki

Po ukończeniu studiów w Akademii Muzycznej im.Fryderyka Chopina w Warszawie Filia w Białymstoku na wydziale Instrumentalno - Pedagogicznym - koncertujący muzyk w kraju i za granicą w różnych składach kameralnych.

Od kilku lat nauczyciel,a także prowadzenie klasy w szkole muzycznej.

Moją pasję wyraża tytuł książki Jana Białostockiego Sztuka cenniejsza niż złoto.

Marta Jankowska

Psychoterapeutka

 

Marta Jankowska

Miłośniczka życia i uzdrawiającej mocy relacji. Od ponad 15 lat pomagam w odzyskiwaniu życiowej równowagi w atmosferze bezpieczeństwa i akceptacji. Rozwijam się w kilku pokrewnych specjalizacjach jako psychoterapeutka osób dorosłych i par, pedagożka szkolna, trenerka kompetencji miękkich, wykładowczyni dramy na UW, aktorka i współtwórczyni Teatru Uciśnionych. Profesjonalne doświadczenie zdobywałam w Polsce (IPIN, NZOZ Ogród, telefon zaufania 116123), Anglii (Extreame Theatre, Exeter University), Rosji (Love’s Bridge) i Stanach Zjednoczonych (Tennyson Center for Children).  

Małgorzata Skorupa

Logopeda. Nauczyciel wspomagający.

Logopeda

Katarzyna Chmura

Wychowawca

Nauczyciel Edukacji Wczesno Szkolnej.

Jestem absolwentką Akademii Świętokrzyskiej w Kielcach. Pracuję z dziećmi od 2004 roku. Od 1996 roku jestem harcerką oraz instruktorką Związku Harcerstwa Polskiego. Prowadziłam gromadę zuchową i drużynę harcerską. Uwielbiam wędrówki po górach i granie na gitarze. Uczenie sprawia mi ogromną radość. Mogę  pomagać dzieciom poznawać świat oraz odkrywać ich talenty.

Katarzyna Krzemińska

Nauczyciel nauczania początkowego

Codziennie rano przygotowuję śniadanie dla mojej rodziny. Najbardziej lubię lato i zachód słońca nad morzem. Marzę o podróżach w towarzystwie rodziny i przyjaciół. W wolnym czasie czytam. Nauczycielem zostałam, ponieważ kocham dzieci i nie wyobrażam sobie siebie w innej pracy.

Monika Piworowicz

Logopeda, Nauczyciel wspomagający.

Absolwentka Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie, Pedagog specjalny. Specjalizacja logopeda. W wolnych chwilach gram z rodziną i przyjaciółmi w gry planszowe, karciane. Uwielbiam zaczytywać się w literaturze skandynawskiej.

Ewa Trochim

Nauczyciel - zajęcia teatralne

Ewa - absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie oraz Logopedii Uniewersytetu Warszawskiego - prywatnie jestem mamą sześcielatka Janka. Moje zajęcia wnoszą do klasy moc radości, prowadzone są z bardzo dużą dawką energii i uśmiechu. W pracy z dziećmi bardzo intensywnie korzystam ze swojej aktorskiej wyobraźni i tworzę magiczną, kameralną atmosferę, która potrafi działać wręcz hipnotyzująco. Dzięki tak sugestywnemu klimatowi zajęć nawet najbardziej nieśmiałe dzieci pozwalają się zaprosić do wspólnego aktorskiego działania. A kiedy już nieśmiały uczeń da się porwać aktorskiej przygodzie "nie odpuszczam" i staram się pomóc mu przełamać swoje ograniczenia zarażając go swoją dużą, pozytywną energią.
 

Marta Szil

Nauczyciel języka angielskiego

Absolwentka UMCS w Lublinie – filologii angielskiej z przygotowaniem pedagogicznym. Lubię swoją pracę bo lubię wspólną zabawę z dzieciakami, która, w co głęboko wierzę, jest najlepszym sposobem nauki. Moje ulubione miejsce we wszechświecie to mój dom, ulubiony łakoć – marcepan, ulubione słowo -  miscellaneous.  W wolnym czasie czytam książki fantasy, albo o kosmosie, jeżdżę na rolkach, wcinam herbatniki a czasem leniuchuję.

Maria Wąsowska

nauczyciel przyrody,

Absolwentka geografii na Wydziale Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego z przygotowaniem pedagogicznym do nauczania przyrody i geografii.
Pasjonatka piłki nożnej, trener piłki nożnej w KU AZS Uniwersytetu Warszawskiego.

Katarzyna Smolarczyk

wychowanie fizyczne,

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach, magister fizjoterapii, trener koszykówki klasy II, instruktor rekreacji ruchowej. Pasjonatka aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia.

Anna Łukaszewicz

psycholog

Ukończyłam psychologię na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, a ponad dwadzieścia lat później Podyplomowe Studium Relacji Interpersonalnych i Profilaktyki Uzależnień. Doświadczenie zawodowe zdobywałam początkowo w placówkach związanych ze służbą zdrowia, a potem edukacją.
Zależy mi bardzo na tym, by każdy nasz uczeń miał zaufanie do siebie i innych, z optymizmem i ciekawością patrzył w przyszłość, a w trudnych sytuacjach aktywnie i z zaangażowaniem potrafił szukać dobrych dla siebie i innych rozwiązań.
Dlatego swoimi działaniami pomagam uczniom nabywać umiejętności niezbędne do budowania konstruktywnych i satysfakcjonujących relacji z innymi, budować samoocenę, świadomie wybierać kierunki rozwoju, odkrywać predyspozycje, pasje, zainteresowania. Mam nadzieję, że do ich wspierania przyczynia się też moja praca z rodzicami i nauczycielami.
W życiu prywatnym cenię sobie ciszę i czas spędzany z Najbliższymi.

Marek Zimnicki

wychowawca i kierownik świetlicy

Absolwent pedagogiki specjalnej – resocjalizacja i wspomaganie rodziny na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Ukończyłem studia podyplomowe - Edukacji Początkowej i Terapii Pedagogicznej Dzieci ze Specyficznymi Trudnościami w Uczeniu się na UW.

Moje zainteresowania to dobra książka, historia regionalna, podróże, modelarstwo.

Jolanta Kowalewska

sekretarz szkoły

Pracuję w szkole od 1999 roku, jest to moje miejsce na Ziemi. Najważniejszy jest dla mnie uśmiech dzieci, a także dobra atmosfera pracy, co dodaje mi energii i motywuje mnie do działania. W wolnej chwili lubię czytać książki oraz słuchać jazzu.

Zbyszek Iwanowicz

personel sprzątający