Dzień Europy

Dzień Europy

niedziela, 12 Maj, 2019

DZIEŃ EUROPY

Dokładnie 9 maja przypada rocznica podpisania historycznej Deklaracji Schumana, w której francuski minister spraw zagranicznych, zaproponował nową formę współpracy politycznej w Europie.

Plan Schumana uważany jest za początek Unii Europejskiej.1 maja 2019r. przypada również 15. rocznica przystąpienia Polski do Wspólnoty Europejskiej.

Z tej okazji fakultet wiedzy o społeczeństwie i państwie współczesnym przygotował krótką lekcję wiedzy o Europie, połączoną ze szkolnymi prawyborami do Parlamentu Europejskiego.

Po przywitaniu się we wszystkich językach obowiązujących w 28 państwach Unii rozpoczęło się nasze szkolne spotkanie. Krótka historia integracji europejskiej wzbogacona została podróżą po wszystkich stolicach unii i listą muzycznych przebojów z krajów wspólnoty. Całość spotkania dopełniły przygotowane przez Samorząd Uczniowski plakaty o krajach zrzeszonych w unii. Oddane głosy w szkolnych prawyborach zostały już policzone i znamy nazwiska 5 kandydatów,  na których głosowali nasi uczniowie i nauczyciele.

Jesteśmy ciekawi, jak 26 maja zagłosują Polacy?

 

Rozpoczęcie Roku Szkolnego

Rozpoczęcie Roku Szkolnego

czwartek, 15 Sierpień, 2019

Na plakacie

Czytaj więcej

WYPRAWKA PIERWSZOKLASISTY

WYPRAWKA PIERWSZOKLASISTY

wtorek, 2 Lipiec, 2019

Szczegóły na plakacie

Czytaj więcej

Wyjazd do Anglii:

Wyjazd do Anglii:

środa, 26 Czerwiec, 2019

Wyjazd do Anglii:

 Informujemy o zbiórce wyjazdowej dzieci i młodzieży wyjeżdżających do Anglii  i Walii na obóz językowy Kirkham 2019 w terminie 05.07...

Czytaj więcej

POŻEGNANIE GIMNAZJALISTÓW

POŻEGNANIE GIMNAZJALISTÓW

wtorek, 18 Czerwiec, 2019

POŻEGNANIE OSTATNIEGO  ROCZNIKA SPOŁECZNEGO GIMNAZJUM NR 14 STO

Szanowni Państwo!

17 czerwca pożegnaliśmy absolwentów...

Czytaj więcej